Osobnostně sociální rozvoj předškolních pedagogů

Registrační číslo projektu CZ.02.3.68/0.0/0.0/16_022/0005506

Mateřská škola speciální Jablonec nad Nisou, Palackého 37, příspěvková organizacerealizuje projekt v období od 1.7.2017 do 30.6.2019

Projekt „Osobnostně sociální rozvoj předškolních pedagogů“ je spolufinancován Evropskou unií“.

Co skrývá les po celý rok

Projekt je realizován od března 2017 do června 2018. Projekt je zaměřen na výchovu k ekologii, na seznámení s ekologickým způsobem myšlení, poznávání přírody a vytváření vztahu a respektu k životnímu prostředí metodou prožitkového učení. Projekt je podpořen z rozpočtu Libereckého kraje.

Barevné Jizerské hory

Projekt je realizován od března do listopadu 2018 . Přibližuje dětem místa v Jizerských horách ve všech ročních obdobích, která je krásné poznávat, ale i nutno chránit pro sebe a budoucí generace. Projekt je realizován za finanční podpory Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody.

Sluchové hry v logopedické prevenci

Mateřská škola realizuje projekt "Sluchové hry v logopedické prevenci", který je spolufinancován z dotace MŠMT.

Projekt je zaměřen na prevenci logopedických vad v běžné třídě i speciálních třídách a je implementován do cílených činností v rámci režimu dne.

Projekt je realizován formou propojování smyslů s logomotorikou, s užším zaměřením na sluchovou percepci, na rozvoj sluchové diferenciace a fonematického sluchu u dětí s vadou řeči i bez vady řeči. Cílem je vytvoření Souboru sluchových her pro předškolní věk, který bude využit v praxi v rámci řízených činností v mateřské škole Hláska, dalších mateřských školách, v rodině a pro odborné pedagogické praxe vykonávané v MŠ speciální

Zvládneme to hravě

Projekt Cílené posílení a vyrovnání všech psychomotorických oblastí u dětí předškolního věku se speciálními vzdělávacími potřebami "Zvládneme to hravě" je určen dětem od tří do sedmi let z mateřské školy Hláska, dětem z běžných mateřských škol a dětem, které mateřskou školu nenavštěvují.

Děti z běžných mateřských škol a děti nenavštěvující předškolní zařízení se účastní nabízených aktivit v budově MŠ Palackého 37. Aktivity zaměřené na posilování oslabených psychomotorických oblastí jsou realizovány každé úterý od 16 do 17 hodin. Aktivity Individuální logopedická péče a Poradenství pro rodiče jsou organizovány dle harmonogramu.

Cílem projektu je zvýšení kvalitativních předpokladů pro vstup a zapojení dětí se speciálními vzdělávacími potřebami v rámci vzdělávacího systému základního školství, vytváření inkluzivního prostředí ve škole, které poskytuje přiměřené podněty dětem s rozdílnými schopnostmi a možnostmi, záměrné a cílené posílení percepčně motorických oblastí včetně logopedické péče. Cílem projektu je dokonalejší připravenost dětí do základních škol, lepší psychická zralost a zdárné předpoklady pro zvládnutí trivia - čtení, psaní, počítání. Projekt posílí zdravé sebevědomí, pocit úspěchu i celkový statut dítěte ve třídě vrstevníků i v budoucím životě. Celkovým výstupem projektu budou posílené a vyvážené jednotlivé percepčně motorické oblasti, posílené motorické oblasti řeči, prevence předcházení specifickým poruchám učení a následně chování, inovace vzdělávacích metod v oblasti speciální pedagogiky u děti se speciálními vzdělávacími potřebami, jež obsáhne metody, postupy a formy práce s těmito dětmi.

Zvládneme to hravě
Za poklady přírody